Wrzesień to kolejny miesiąc na plusie, choc już nie tak imponującym, portfel wypracował +0,32% stopy zwrotu.

Poniżej spojrzenie na wyniki portfela w dłuższym okresie:

I skład portfela według emitentów:

Stało się to, o czym pisałem w ostatnim podsumowaniu portfela:

Pisząc ten post wydałem większość gotówki, zwiększając pozycję na obligacjach BEST (dokupione BST0128) oraz kupując obligacje RONSON (RON0425) – operacje te widoczne będą we wrześniowym podsumowaniu portfela.

I nic więcej się nie działo.

Skład portfela według branż:

I portfel podzielony na Strefy Ryzyka na podstawie Raportu Rankingowego (link):

Wydana gotówka wpłynęła na zmniejszenie Strefy relaksu, wzrósł udział natomiast Strefy spokoju i czujności.

Podsumowując, za portfelem spokojny miesiąc, wyniki portfela rosną (w 9 miesięcy 2023 roku jest to +10,86%) i oby tak dalej.

Udanych inwestycji!

I oczywiście wszystkich inwestujących w akcje i obligacje zapraszam na Portal Analiz (link), którego jestem współtwórcą i na którym się udzielam.

2 komentarzy - “Portfel zdywersyfikowany – wyniki września 2023 roku

 1. Aranth

  a Dzień dobry panie Remigiuszu !

  Bardzo dziękuje za pana wytrwałość – od godziny 20:00 do prawie 4 rano przejrzałem wszystkie pana wpisy od tego 2016 czy 2017 dotyczących pana portfela zrównoważonego i świetnie się czytało pod względem zestawienia inwestor vs czarny łabędź w postaci GetBack, Koronowirus, i wojna na ukrainie… czy tych mniejszych jak zakłady mięsne Henryka Kanii i „ruch zdzisława” na banku spółdzielczym Sanok z Podkarpacia. Chyba jest pan unikatem w takiej systematyczności, choć o obligacjach poza skarbowymi sam nadal nic nie wiem.

  Ma pan raczej w innym domu maklerskim – ale jeśli pan wystawi kupno obligacji w liczbie 10 na jakąś kwotę a sprzedadzą panu tylko 7 – to dom maklerski grzecznie pobierze od pana prowizję raz i anuluje zlecenie – a pan musi wystawić je znowu i znowu płącąc prowizję, czy sobie zlecenie kupna już tylko na 3 obligacje nadal czeka i żadnej kolejnej prowizji nie trzeba płacić?

  W sumie muszę przyznać że kupująć akcję w xtb na gpw naszym kochanym – to się zdziwiłem, że tak odmienne jest struktura – myślałem że jest więcej jakichś kghm, pzu etc. A duża część to spółki nie notowane na gpw – te wszystkie banki spółdzielcze, firmy-chwilówki (że brytyjski provident u nas się obligacjonuje to się trochę zdziwiłem), więcej deweloperów niż bym pomyślał (Ghelamco taki duży gracz a nie słyszałem). Już same pana ruchy jakieś większe pojęcie dało mi o ramach naszego GPW 😀

 2. Dzięki za miłe słowo i to ja gratuluję wytrwałości – czytać wpisów z 2016 i 2017 roku to ja sam się boję 🙂

  Co do zleceń, jak wystawiasz je z datą ważności (w DM mBanku jest np. WDA – ważne do momentu anulowania) to nawet jak kupi/sprzeda się mniej (np. 2 sztuki) to zlecenie jest nadal ważne i prowizja liczy się zbiorczo.
  Przykładowo wystawiam zlecenie kupna WDA na 10 sztuk obligacji po 100 zł każda, kupi się 1 sztuka za 100 zł i DM pobierze prowizje 5 zł (minimalna), to jak za miesiąc „kupi się” kolejne 9, to tej prowizji nie będzie. W ramach WDA możesz też zmieniać cenę zakupu i nadal prowizja się nie „resetuje”.

Skomentuj