Całkiem fajny wynik zanotował portfel w październiku, osiągając +1,69% stopę zwrotu. W 10 miesięcy 2023 roku portfel jest na plusie 12,73%, a jego wynik 12-miesięczny to +15,18%. Mocne liczby, trwa pogoń za inflacją 🙂 . I jeszcze jedna symboliczna liczba, wartość portfela przekroczyła 70 tys. zł. Dla przypomnienia, pod koniec 2016 roku startował on od 50 tys. zł.

Przegląd portfela tradycyjnie rozpoczynam od spojrzenia na jego wyniki w dłuższym okresie:

W październiku miał miejsce wykup obligacji WB Electronics oraz częściowy wykup obligacji Ronson. W efekcie pojawiło się ponad 7 tys. zł gotówki:

Którą to gotówkę postanowiłem przeznaczyć na obligacje KRUK.

Przyglądając się tabelce widać mocny spadek rentowności brutto dla portfela – co potwierdza, że coraz trudniej będzie osiągać wysokie miesięczne stopy zwrotu.

Skład portfela według branż wygląda tak:

I portfel podzielony na Strefy Ryzyka na podstawie Raportu Rankingowego (link):

Podsumowując, za portfelem bardzo dobry miesiąc, wyniki portfela rosną (w 10 miesięcy 2023 roku jest to +12,7%) i oby tak dalej.

Udanych inwestycji!

I oczywiście wszystkich inwestujących w akcje i obligacje zapraszam na Portal Analiz (link), którego jestem współtwórcą i na którym się udzielam.

Jeden komentarz - “Portfel zdywersyfikowany – wyniki października 2023 roku

  1. Anonim

    Mam taką sugestię żeby tą stronę dostosować do urządzeń mobilnych, gdy telefon obrócimy poziomo to czarny pasek u góry jest na tyle szeroki że nie da się czytać strony, lub jest to bardzo utrudnione.

Skomentuj