Nie ważne czy zaczynasz inwestować w akcje lub obligacje, czy jesteś już wytrawnym inwestorem, Dzień Inwestora w grupie spółek PCC to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć. W zeszłym roku byłem tam po raz pierwszy (tutaj relacja na blogu) i w tym roku powtarzam wyjazd. Tegoroczne spotkanie Inwestorów będzie miało miejsce 7 października w Brzegu Dolnym.

Dzień Inwestora – dlaczego warto wziąć udział?

Powodów jest przynajmniej kilka.

Po pierwsze obligacje PCC Rokita już od wielu lat dają przyzwoity zarobek, a od roku podobna sytuacja ma miejsce z obligacjami PCC Exol.

Po drugie na akcjach PCC Rokita od ich debiutu w 2014 roku można było zarobić 251%, a w bieżącym roku ponad 47%.

Kurs akcji PCC Rokita

Za 2014 rok stopa dywidendy dla spółki wyniosła 7,59%, za 2015 roku było to 6,97%, a za 2016 rok 8,12%. W PCC Exol stopa dywidendy za 2016 rok wyniosła 6,88%.

Podczas Dnia Inwestora dowiesz się, jak obecnie wygląda sytuacja spółek, jak wygląda aktualna konkurencja i jakie są perspektywy rozwoju na kolejne okresy. Pozwoli to zapewne oszacować, czy spółki nadal będą wypłacać solidne dywidendy. Mnie też bardzo interesuje, czy „zaskoczy” spółka PCC Exol. Właśnie opublikowany raport finansowy pokazał wzrosty sprzedaży, niestety w ślad za nimi nie podąża jeszcze marża. Takie właśnie spotkanie to idealna okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o spółkach, obejrzeć na własne oczy dotychczasowe i nowe instalacje, czy nieformalnie porozmawiać z członkami zarządów spółek.

No i wreszcie, jeżeli ktoś z Czytelników bloga zdecyduje się na uczestnictwo w spotkaniu, będzie mi bardzo miło „przybić piątkę” i porozmawiać trochę o inwestowaniu w obligacje korporacyjne. Koniecznie dajcie znać, jeżeli wybieracie się na to wydarzenie. Do zobaczenia 🙂 .[sgmb id=”1″]

3 komentarzy - “Dzień Inwestora w spółkach PCC Rokita i PCC Exol

  1. Przemek

    ja już się zarejestrowałem 🙂

  2. Super, będzie okazja się spotkać 🙂

  3. Przemek

    jak najbardziej 🙂

Skomentuj