5 Dzień Inwestora w grupie spółek PCC

Nie ma w Polsce chyba drugiej spółki, która tak mocno stawia na relacje z inwestorami indywidualnymi. I relacje te buduje przez cały czas, a nie na przykład tylko przy okazji emisji akcji, czy obligacji. I takie podejście przynosi efekty.

Na 5 Dniu Inwestora zjawiło się ponad 200 gości, co okazało się kolejnym rekordem. Liczba uczestników stała się tak duża, że tym razem spotkanie z budynku biurowego zostało przeniesione do jednej z hal produkcyjnych PCC Exol. I to również okazało się dobrym pomysłem, miejsca było dużo, a hala produkcyjna dodawała spotkaniu fajnego klimatu.

5 Dzień Inwestora grupy PCC – prezentacje spółek

Dzień Inwestora w grupie PCC tradycyjnie składał się z 3 części

Pierwsza z nich to prezentacje spółek PCC Rokita i PCC Exol. Tym razem z racji wielu nowych gości wiceprezes Rafał Zdon postawił na maksymalnie proste przedstawienie przedmiotu działalności PCC Rokita. Nie zabrakło omówienia sytuacji na rynku, konkurencji, czy wreszcie samych wyników finansowych grupy. Nie zabrakło też pytań i sugestii ze strony uczestników spotkania. Tą część zakończył tradycyjny tort.

Druga część, to objazd po firmie i omówienie poszczególnych instalacji oraz ostatnich inwestycji w grupie. W moim autobusie opowiadającą była Pani odpowiedzialna za kontrolę jakości w firmie i o każdej instalacji mogła opowiadać bez końca.

Wreszcie na koniec miał miejsce lunch podczas którego można było swobodnie porozmawiać między sobą, ale i z pracownikami i zarządami grupy. W tym roku na Dniu Inwestora obecna była między innymi ekipa ze Strefy Inwestorów, czy Krzysztof z bloga MarketRevolution. Pojawili się również Czytelnicy bloga Rynek Obligacji, a rozmowy z Wami były arcyciekawe. Kolejne pomysły na bloga zostały dopisane do mojej listy marzeń 🙂 . Największym chyba jednak „powodzeniem” cieszył się wiceprezes spółek PCC Rokita i PCC Exol, Pan Rafał Zdon, który ma pełną wiedzę chyba z każdego obszaru działania grupy.

Dzień Inwestora w grupie PCC – podsumowanie

Co zwróciło moją uwagę, to fakt, że każda osoba z grupy PCC opowiada o firmie z pasją. Mówi z dumą o historii, a także z dumą o zmianach jakie się dokonały na przestrzeni lat. Widać więź z firmą. Drugą rzeczą, która mi się podoba, jest, że chyba każdy z pracowników przedstawiając się używa zwrotu „W firmie jestem odpowiedzialny za…”. Jest to taki drobny szczegół, ale ja z pracy z większych firmach pamiętam, że pracownicy lubią rozmywać odpowiedzialność.

Osobne podziękowania należą się ekipie, która przygotowuje to wydarzenie, tutaj naprawdę każdy szczegół jest przewidziany (po takie drobiazgi jak parasole w razie deszczu).

Cieszę się, że z roku na rok rośnie liczba inwestorów zainteresowanych takim wydarzeniem, cieszę się, że mogę w realu poznać Czytelników bloga. Mam również nadzieję, że wraz z rozwojem rynku kapitałowego kolejne spółki pójdą śladami grupy PCC.

[sgmb id=”1″]

5 komentarzy - “5 Dzień Inwestora w grupie spółek PCC – relacja

 1. bmiara

  Byłem na DI – widzę, że nawet znalazłem się na zdjęciu 🙂

  Fajna impreza, następnym razem proponuję jakąś małą tabliczkę na stoliku z danymi bloga, to można się będzie łatwiej odnaleźć w tej mniej oficjalnej części i porozmawiać np. o catalyście.

 2. Szkoda, że nie udało się porozmawiać 🙂 . Następnym razem coś wymyślę, aby się wyróżnić 🙂
  Pozdrawiam

 3. Ups

  Dowiedziałeś się może kiedy Exol rusza z nową emisją? Pewnie już na dniach, po Rokicie. ..

 4. Hej, mocno przestrzegają zasad i raczej nie informują z wyprzedzeniem 🙂 . Krótko mówiąc, nie mam pojęcia.

 5. Aniella

  Co do profesjonalnego podejścia ekipy PCC Rokita do samego wydarzenia i jego uczestników uderza mnie to, że jako coś wyróżniającego postrzegamy działania i podejście do tematu, które powinny być normą. To tylko świadczy o tym jak mizerny/lekceważacy stosunek do inwestorów ma większość emitentów. Na ich tle PCC Rokita jawi nam się jak kiosk z wodą sodową na pustyni. No i kolejna emisja obligacji zakończyła się sukcesem – co prawda redukcja nie była taka ogromna jak ostatnio ale spółka idzie do przodu więc z przyjemnością znowu pożyczyłam im pieniądze obejmując skromny pakiecik w nowej emisji.

Skomentuj