Publicznych emisji obligacji kierowanych do inwestorów indywidualnych jest jak na lekarstwo. O niepublicznych emisjach za to na blogu nie mogę pisać, a o niektórych nawet nie wiem, dopóki nie zostaną uplasowane. Tymczasem rynek ten najgorsze ma już za sobą i obecnie funkcjonuje całkiem nieźle.

W ostatnim czasie emisje prywatne przeprowadziły dwie spółki, których obligacje znajdują się w blogowym portfelu i które według mnie są całkiem interesujące. Mowa o Ghelamco i Arche. Obydwie emisje przeprowadził Michael / Strom Dom Maklerski.

Emisje obligacji zrealizowane przez Dom Maklerski Michael / Strom
Emisje obligacji zrealizowane przez Dom Maklerski Michael / Strom, źródło: https://michaelstrom.pl/emisje

Zarówno Ghelamco (Partner bloga już od 3 lat), jak i Arche to spółki z długą historią na Catalyst i wypracowaną dobrą reputacją. Obie zresztą możesz znaleźć w moim Raporcie Rankingowym.

Tak jak wspomniałem, o tego typu emisjach ja nie mogę informować publicznie, a często nawet o nich nie wiem. Nie mieszczą się w mojej orbicie zainteresowań, bo próg wejścia to z reguły 50-100 tys. zł.

Jeżeli natomiast Ciebie interesują tego typu oferty przypominam o możliwości nawiązania współpracy z Partnerem bloga, Domem Maklerskim Michael / Strom, zgłaszając chęć na przykład poprzez ten formularz.

Udanych Inwestycji!

2 komentarzy - “Niepubliczne emisje obligacji Ghelamco i Arche

  1. AM

    To samo (info o obligach) uzyskam poprzez zwykłe założenie konta czy lepiej wpierw skontakowac się przez formularz?

  2. Nie ma znaczenia. I tak przy/po założeniu konta musisz przejść ankietę MIFID, w której DM ocenia czy „nadajesz” się do inwestycji w obligacje. Na podstawie tego i rozmowy z doradcą kwalifikujesz się lub nie do przedstawiania Ci informacji o ofertach prywatnych.

    PS. Widać, że Ghelamco jeszcze będzie oferować obligacje: https://obligacje.pl/pl/a/ghelamco-zapowiada-kolejne-emisje-obligacji

Skomentuj