Emisja obligacji Kredyt Inkaso seria PA02

9 marca (piątek) z publiczną emisją obligacji wystartuje spółka Kredyt Inkaso. Jest to druga emisja w ramach zaakceptowanego przez KNF prospektu, ale pierwsza, do której inwestorzy indywidualni będą mieli szeroki dostęp. Wcześniej Kredyt Inkaso znane było z prywatnych emisji obligacji kierowanych głównie do inwestorów profesjonalnych. Obecna emisja oferuje całkiem interesujące warunki i stwarza szansę dla inwestorów indywidualnych na uzupełnienie swoich portfeli obligacji właśnie o obligacje tego emitenta.

Godny podkreślenia jest również fakt, że spółka informuje o emisji ze sporym wyprzedzeniem, umożliwiając inwestorom wcześniejsze przygotowanie środków na ewentualny zakup obligacji. Nie jest to normą na rynku.

We wpisie tym przedstawię parametry rozpoczynającej się za tydzień emisji PA02, natomiast niebawem opublikuję wpis bliżej przybliżający grupę Kredyt Inkaso oraz jej wyniki finansowe.

Parametry emisji Kredyt Inkaso – seria PA02

Wartość emisji wynosi 30 mln zł, a wartość jednej obligacji to 100 zł. Natomiast cały program emisji obligacji opiewa na 300 mln zł.

W pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie obligacji wyniesie 5,6%, natomiast w kolejnych będzie wynosić WIBOR 6M + 3,7% marży, co obecnie daje 5,51%. Marża ponad WIBOR w porównaniu do poprzedniej publicznej emisji została podwyższona o 0,2 punktu procentowego. Wypłata odsetek będzie następować w okresach półrocznych.

Obligacje zostaną wykupione po okresie 4 lat, Kredyt Inkaso posiada opcję przedterminowego wykupu po upływie 3 lat..

Zapisy na obligacje będzie można składać w okresie 09.03-22.03.2018 roku. Minimalny zapis wynosi 1.000 zł.  Zapisy na obligacje przyjmują: Expander, Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski Noble Securities, Dom Maklerski BOŚ, Dom Maklerski Michael / Strom. Lista oferujących jest szeroka, nie powinno być zatem problemu ze złożeniem zapisu na obligacje.

Planowane jest wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst, przewidywany termin wprowadzenia to kwiecień 2018 roku.

Na stronie Kredyt Inkaso znajdziesz komplet informacji związanych z emisją obligacji, w tym prezentację przybliżającą spółkę inwestorom.

Emisja obligacji Kredyt Inkaso – podsumowanie

Grupa Kredyt Inkaso od 2001 roku działa na rynku wierzytelności, a od 2007 roku akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa posiada również spore doświadczenie w emisji obligacji. Dotychczas wyemitowała 39 serii obligacji o łącznej wartości nominalnej 941,7 mln zł, z tego wykupiła już 30 serii o wartości 464,6 mln zł. Zadłużenie z tytułu obligacji spółki wynosi zatem obecnie 477,1 mln zł, a pierwsze większe wykupy czekają spółkę dopiero pod koniec 2019 roku.

Serie obligacji Kredyt Inkaso pozostające do wykupu
Serie obligacji Kredyt Inkaso pozostające do wykupu, źródło: prezentacja spółki

Warto dodać, że  obecnie na Catalyst nie da się zakupić obligacji z lepszą (wyższą) rentownością, niż ta która została zaoferowana w nadchodzącej publicznej emisji obligacji.

Warunki emisji zatem wydają się być interesujące, a tak jak zapowiedziałem samego emitenta bliżej na blogu zaprezentuję w najbliższych dniach.

[sgmb id=”1″]

1 komentarzy - “Kredyt Inkaso – publiczna emisja obligacji PA02

  1. Zdzisław

    Warto w skrócie opisywać harmonogram emisji bo jeśli ten nam nie pasuje to nie ma sensu zagłębiać się w prospekt.

Skomentuj