Obligacje – podstawowa wiedza

Cześć, jestem Remigiusz, witam Cię na moim blogu Rynek Obligacji. Już ponad 4 lata inwestuję swoje prywatne środki w obligacje korporacyjne. Efekty inwestycji możesz sprawdzić w tym podsumowaniu.

Poniżej znajdziesz Poradnik oraz wpisy pomagające zrozumieć, jak inwestować w obligacje.

Poradnik „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne” – obowiązkowa (darmowa) lektura wprowadzająca w świat obligacji, przygotowana dla Ciebie przeze mnie i przez Emila Szwedę z portalu Obligacje.pl. Dowiesz się tutaj, co to są obligacje, jakie są ich rodzaje, ale poznasz też konkretne porady, wskazówki jak inwestować i metody, które stosujemy inwestując w obligacje korporacyjne. Poradnik możesz również pobrać klikając w poniższy obrazek:

Polecam również tą podstronę bloga opisującą obligacje, jako całość, ich rodzaje, historię i ciekawostki.

Wpisy z kategorii Jak inwestować w obligacje – również zbiór wpisów z praktycznymi poradami, jak inwestować w obligacje. Te wpisy należą do najpopularniejszych na blogu.

Całkiem niedawno rozszerzyłem tematykę bloga o obligacje skarbowe, a wszystko zaczęło się od Rodzinnych Obligacji Skarbowych 500+.

Obligacje – newsletter oraz Baza Inwestorów

Inwestujesz lub planujesz inwestować w obligacje? Warto się zapisać na newsletter oraz do Bazy Inwestorów.

Newsletter – zapisz się, a będziesz otrzymywał informacje o nowych wpisach na blogu. Nie częściej niż raz w tygodniu (chyba że zdarzy się coś pilnego) otrzymasz maila z podsumowaniem wpisów na blogu, a czasami z dodatkowym komentarzem, który nie pojawi się publicznie.

Baza inwestorów – zapisz się, a będziesz otrzymywał informacje i omówienia nowych publicznych emisji obligacji. Baza została założona w marcu 2017 roku i już blisko 200 osób jest do niej zapisanych. Działa to tak, że gdy pojawia się nowa emisja obligacji, otrzymujesz ode mnie maila z informacją o tej emisji i kartą z omówieniem spółki z mojego punktu widzenia. To nie jest reklama emitenta (nie pobieram wynagrodzenia za to), to jest materiał przygotowany dla Inwestora, takiego jak Ty i ja, bo ja sam z niektórych ofert publicznych korzystam.

Obligacje – kolejne kroki

Portfel obligacji – cykliczne wpisy dotyczące mojego rzeczywistego portfela obligacji. Ulubiony cykl Czytelników bloga, można sprawdzić w co inwestuję, porównać wyniki, czy wymienić się typami na kolejne miesiące. Pod tym linkiem znajdziesz również wyniki zdywersyfikowanego portfela obligacji, a także od czasu do czasu składy portfeli funduszy obligacji.

Emisje obligacji – w tym miejscu znajdziesz wpisy informujące o nowych emisjach obligacji.

Indeks Rynku Obligacji – cykliczne wpisy dotyczące cen i ciekawostek z rynku Catalyst. Co drugi tydzień publikuję Indeks obserwujący w jakim kierunku podążają ceny obligacji na rynku Catalyst i omawiam wybrane spółki.

Obligacje – narzędzia i… alternatywa

Najlepsze konta maklerskie – informacja o kontach, których używam w inwestowaniu w obligacje i akcje. Ich atuty, wady, jak wygląda gwarancja zwrotu środków itp.

Najlepsze lokaty bankowe – jeżeli nie korzystałeś z promocyjnych lokat bankowych, warto to zrobić. Chyba większość z inwestorów przechodziła tą ścieżkę.

A jeżeli inwestujesz w akcje, zapraszam na Portal Analiz.

Obligacje – o mnie i o blogu

Zapraszam Cię serdecznie do korzystania z treści zawartych na blogu. Jestem inwestorem tak jak Ty, lokuję w obligacje swoje prywatne środki i bloga piszę właśnie z naszego punktu widzenia. Nazywam się Remigiusz Iwan, Tutaj możesz poczytać o mnie, o moim doświadczeniu i powodach, dla których prowadzę tego bloga.

[sgmb id=”1″]