W dniu dzisiejszym (15 marca 2018 roku) z emisją obligacji serii EE wystartowała spółka PCC Rokita. W tym wpisie przedstawiam parametry emisji obligacji, piszę gdzie można kupić oferowane obligacje, a także porównuję rentowność poszczególnych serii obligacji PCC Rokita

Parametry emisji obligacji PCC Rokita serii EE

EE, to już 5 emisja z aktualnego prospektu obligacji. Poprzednie miały miejsce w 2017 roku: w maju (5-letnie, seria EA, PCR0622, wpis tutaj), lipcu (5,5 letnie, seria EB, PCR0223, wpis tutaj), w październiku (6 letnie, seria EC, PCR1023, wpis tutaj) oraz w grudniu (6 letnie, seria ED, PCR1223, wpis tutaj). Na serię EA zapisy złożyło 598 inwestorów, na EB 517 osób, na EC 584 osoby, a na ED 967 osób (szersze konsorcjum dystrybucyjne). Ciekawe jak będzie obecnie.

Tym razem wartość emisji serii EE wynosi 25 mln zł, cena nominalna jednej obligacji to 100 zł. Zapisy przyjmowane są już od 1 sztuki obligacji i trwają od 15 do 22 marca 2018 roku i nie będą skrócone w przypadku przekroczenia dostępnej puli obligacji. Przydział obligacji nastąpi 23 marca. W kwietniu 2018 roku obligacje powinny zadebiutować na rynku Catalyst.

Parametry finansowe obligacji PCC Rokita

Parametry oferowanych obligacji prezentują się następująco:

Oprocentowanie stałe 5% w skali roku,
Kwartalna wypłata odsetek,
Wykup obligacji nastąpi po upływie 6 lat, 23 marca 2024 roku,
Obligacje nie są zabezpieczone,
PCC Rokita ma prawo wcześniejszego wykupu obligacji.

Emisja obligacji PCC Rokita seria EE – gdzie kupić obligacje

Obligacje serii EE oferowane są przez konsorcjum dystrybucyjne następujących firm:

Jeżeli posiadasz rachunek IKE lub IKZE w którejś z tych instytucji, możliwy jest również zakup obligacji na konto IKE lub IKZE.

PCC Rokita – aktualna sytuacja spółki

W zeszłym tygodniu PCC Rokita opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok, a w tym tygodniu na blogu Rynek Obligacji dokonałem ich analizy. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z tym wpisem.

PCC Rokita – porównanie rentowności poszczególnych serii obligacji

Poniżej prezentuję porównanie rentowności brutto (na podstawie danych z Obligacje.pl) poszczególnych serii obligacji PCC Rokita notowanych na rynku Catalyst. Pierwsza seria od prawej, to obecnie oferowana emisja.

PCC Rokita - porównanie rentowności brutto obligacji
PCC Rokita – porównanie rentowności brutto obligacji

Obecnie na Catalyst wszystkie oferty sprzedaży obligacji znajdują się powyżej nominału, oferty zakupu (za wyjątkiem serii PCR1023 po 100%) zresztą również.

Na korzyść emisji z pewnością działają dobra sytuacja finansowa grupy PCC Rokita, podejście do inwestorów indywidualnych, a także dotychczasowa bezproblemowa obsługa zadłużenia z tytułu obligacji. Szukając czynników ryzyka należy pamiętać, że oprocentowanie obligacji oparte jest na stałej stopie procentowej. Gdyby stopy procentowe w przyszłości istotnie wzrosły, dzisiejsze 5% może być mniej atrakcyjne w porównaniu np. do oprocentowania lokat.

Decyzję, czy kupić dane obligacje oczywiście pozostawiam inwestorowi. Każdy ma inny profil ryzyka i oczekiwania co do inwestycji.

Po szczegółowe informacje związane z ofertą obligacji zapraszam na strony PCC Inwestor.

[sgmb id=”1″]

Skomentuj