W czerwcu w portfelu niewiele się działo – jedyna transakcja to wykup 20 sztuk obligacji KR10621 przez KRUKa. Wynik portfela to minus -0,07% więc również niewiele do sytuacji wnosi. Aktualna rentowność brutto portfela wynosi 4,1%. Po wykresy i króciutkie omówienie zapraszam poniżej.

Zdywersyfikowany portfel – wyniki czerwiec 2021

Wynik miesiąca wygląda tak:

Portfel obligacji – wyniki miesięcznie
Portfel obligacji – wyniki miesięcznie

Można powiedzieć, że uśrednia się z wynikiem poprzedniego miesiąca, tam portfel wzrósł zbyt mocno. Narastająco 1,74% po pół roku to 3,5% w skali roku więc może trochę poniżej potencjału portfela, ale z drugiej strony dużo więcej nie należy się spodziewać.

Portfel obligacji – wyniki narastająco
Portfel obligacji – wyniki narastająco

Zdywersyfikowany portfel obligacji – skład

Skład portfela praktycznie się nie zmienił, poza wykupem jednej serii obligacji przez KRUK.

Portfel zdywersyfikowany – emitenci
Portfel zdywersyfikowany – emitenci

Poniżej cała lista operacji na portfelu w 2021 roku:

Portfel obligacji – transakcje w 2021 roku
Portfel obligacji – transakcje w 2021 roku

Wartość portfela spadła poniżej 60 tys. zł., ale mam nadzieję, że to chwilowe wahnięcie :). Skoro wśród emitentów nie było wiele zmian, to również i branżowo niewiele nowego:

Portfel obligacji według branż
Portfel obligacji według branż

Ryzyko portfela obligacji korporacyjnych

Ryzyko portfela sporządzone na podstawie Stref z Raportu Rankingowego wygląda następująco:

Portfel obligacji – ryzyko
Portfel obligacji – ryzyko

Jedyną spółką z portfela bez oceny jest CCC, postaram się to w lipcu zmienić.

Przypominam, że funkcjonuje już nowa edycja Raportu Rankingowego, który można kupić jako samodzielny produkt lub w atrakcyjnej cenie (20 zł) w połączeniu z abonamentem w Portalu Analiz (149 zł).  W tym miejscu znajdziesz informacje o nowym Raporcie, serdecznie zapraszam do jego zakupu.

ZDYWERSYFIKOWANY PORTFEL OBLIGACJI – PODSUMOWANIE

Wiele mądrego do napisania nie mam, czekam na to czy i jak RPP zacznie walczyć z inflacją, co mogłoby być pewnego rodzaju impulsem do zmian na Catalyst (w przypadku podwyżek stóp procentowych). Cieszy fakt, że portfel kolejny rok funkcjonuje bez defaultów.

Na koniec przypomnę jeszcze, że aktywność związana z obligacjami korporacyjnymi stopniowo przenoszona jest na Portal Analiz – w tej sekcji możesz czytać o obligacjach korporacyjnych. Zapraszam też do rejestracji i wykupienia niedrogiego abonamentu w Portalu Analiz – nie lubię się chwalić, ale w tym wypadku napiszę, że warto. Udanych inwestycji!


Jeżeli chcesz być na bieżąco z wpisami, zapraszam do zapisu na newsletter bloga.

Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych emisjach obligacji korporacyjnych? Zapraszam do zapisu do Bazy Inwestorów bloga.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do ciekawych emisji publicznych i prywatnych, warto założyć konto w Domu Maklerskim Michael / Strom – np. poprzez ten formularz. (disclaimer: nie mam kasy z założonych kont – ale DM MS wie, że warto reklamować się na blogu Rynek Obligacji).

2 komentarzy - “Portfel zdywersyfikowany – wyniki czerwiec 2021 roku

  1. Za wolne środki właśnie do portfela wpadły 3 sztuki obligacji Cavatina CVH1224

  2. Kazimierz Figiel

    By to wszystko ogarnąć i mieć jeszcze z tego profity to ile czasu dziennie trzeba by poświęcać na to codziennie by wychwycić pojawiajace się okazje?

Skomentuj